Raiffeisenbank kupuje Equa bank – Equa končí

Equa bank po 10 letech končí. Skupina Raiffeisenbank International koupila od britského investora AnaCap, který Equa bank vlastní, 100 % jejích akcií. S tím Raiffeisenbank získává i všechny klienty Equa Bank. Cena transakce není známá.

Akvizici Equa bank ohlásila rakouská RBI v sobotu 6. února ve večerních hodinách. Konečné schválení závisí na regulatorních orgánech. Půjde-li vše podle plánu, dokončení transakce by mělo proběhnout na konci 2. kvartálu tohoto roku. Následně bude Equa bank sloučena s Raiffeisenbank.

Equa bank nabízí také úvěry. Tím nejoblíbenějším je Minutová půjčka až do výše 700 000 Kč.

Mám zájem o rychlou půjčku s úrokem od 3,8 % >

Analytik Capitallinked.com Radim Dohnal připomněl, že se za poslední dobu na české půdě nejedná o jediný úkon tohoto druhu. Je to jen pár týdnů, co Moneta Money Bank již podruhé dostala od skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera návrh na sjednocení se společnostmi Air Bank, Home Credit a Zonky.

TIP: Více informací o spojení Air Bank se Zonky zde >

Koupě Equa bank je strategický krok

Dle generálního ředitele Igora Vidy je Raiffeisenbank zdravá, kapitálově silná a stabilní finanční instituce. Koupě Equa bank představuje součást strategie, která má vést k rozšíření působnosti RBI na klíčových trzích. Ten český je jedním z nich.

Téměř půl milionu klientů Equa bank brzy připadne Raiffeisenbank.

„Koupě Equa bank je plně v souladu s naší strategií. ČR je jedním z klíčových trhů, kde je RBI rozhodnutá dále růst. Vedení Raiffeisenbank má silnou podporu akcionářů ve všech aktivitách souvisejících s její expanzí na českém trhu,“ prohlásil Vida.

U Equa bank lze starý a nevýhodný úvěr nahradit novou půjčkou s lepšími podmínkami.

Mám zájem o konsolidaci půjček až do výše 700 000 Kč >

I Equa bank se těší vydařenému kroku. „Z pohledu našich akcionářů je prodej skupiny Equa velmi úspěšným završením více než desetiletého investičního projektu v ČR,“ uvedla.

TIP: Jeden z nejoblíbenějších produktů představuje u Equa bank spořicí účet. Stejně jako u běžného účtu Equa bank klientům nabízí vyřízení na pobočce i sjednání online. Bohužel úroky na spořicích účtech klesají, a tak ani u Equa bank v roce 2021 zúročení nedosahuje více než 0,70 %.

Equa bank končí po 10 letech

Equa bank, která se specializuje mimo jiné na spotřebitelské úvěry, na český trh vstoupila v roce 2011. Společnost Equa Group tehdy převzala Banco Popolare ČR. Equa Group byla dosud ve vlastnictví fondů spravovaných britskou společností AnaCap Financial Partners.

Equa bank tak bankovní činnost končí v ČR po 10 letech. V roce 2021 dojde také ke konci další velké banky, která figurovala na trhu dokonce 20 let, a to ING Bank. ING ukončí své bankovnictví v ČR ke konci tohoto roku, její klienti budou pravděpodobně přecházet také k Raiffeisenbank, která nabídla zvýhodněné podmínky.

Equa bank nabízí také celou řadu úvěrů. Jedním z nejoblíbenějších je Minutová půjčka, jejíž sjednání zabere jen 3 minuty.

V současnosti se Equa bank stará o téměř 480 000 klientů, kteří si kromě běžného bankovního účtu a spořicího účtu oblíbili zejména Equa bank minutovou půjčku. Hojně využívají také možnost Equa bank konsolidace půjček a refinancování.

TIP: Žádost o konsolidaci, vedení půjčky, změnu splátek i předčasné splacení je u Equa bank zdarma.

Ke konci roku 2021 Equa bank disponovala celkovými aktivy ve výši 2,8 miliardy eur. Loni její čistý zisk z důvodu pandemie koronaviru klesl o 55 % na 182 milionů korun, u Raiffeisenbank to bylo o 49 % na 2,14 miliardy korun.

Zatímco Equa bank se řadí mezi menší banky, Raiffeisenbank patří mezi největší banky v ČR. Jejím hlavním akcionářem je Raiffeisen Bank International a své služby českým klientům poskytuje už téměř 30 let. Ke konci uplynulého roku vykázala celková aktiva v hodnotě 15,7 miliardy eur.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.