Banka roku 2020 – která banka byla zvolena?

Hlavní kategorii 19. ročníku soutěže Banka roku ovládla Česká spořitelna. Její generální ředitel posbíral také významná individuální ocenění. V kategorii Pojišťovna roku zvítězila Generali Česká pojišťovna.

Dle původního plánu se vyhlášení mělo konat v listopadu 2020 v podobě slavnostního galavečera. Pandemie koronaviru však zařídila, že vítězové museli být oznámeni až o 4 měsíce později, navíc ve speciálním online režimu.

Kromě tradičních kategorií Banka roku, Pojišťovna roku a Hypotéka roku se letos udělovala také speciální cena za největší přínos společnosti v době koronakrize. V odborné porotě usedli zástupci z byznysu, médií a akademické sféry.

Bankou roku se stala Česká spořitelna

Nejlepší bankou minulého roku se stala Česká spořitelna, která je zároveň jednou z největších bank v ČR. Řídící partner české kanceláře KPMG Radek Halíček výsledek zdůvodňoval mimořádnou schopností přizpůsobit se a flexibilně reagovat, jakou České spořitelna disponuje.

„Důkazem je její úlevový program, ale také ostatní aktivity na bankovním trhu,“ dodal Halíček. Porota ocenila i její přístup k digitalizaci a otevřenou komunikaci. O tom svědčí například bankovnictví George České spořitelny.

TIP: Kromě běžného účtu České spořitelny klienti mohou zažádat u České spořitelny i o půjčku.

Porota při vybírání vítězů oceňovala především vstřícnost ke klientům a pokrok v digitalizaci.

Generálnímu řediteli České spořitelny a zároveň předsedovi představenstva Tomáši Salomonovi se dostalo také individuálních ocenění pro Bankéře roku a za mimořádný přínos ke stabilizaci ekonomiky v době koronakrize.

Při rozhodování o vítězi hrála významnou roli především rychlost a pružnost, s níž Salomon na nenadálou krizovou situaci zareagoval. Česká spořitelna okamžitě zavedla řadu inovativních řešení, která měla přímý vliv na koncové zákazníky.

Výkony Tomáše Salomona osobně ocenil i zakladatel soutěže Banka roku Petr Stuchlík: „Práce bankéřů měla loni i státotvorný rozměr, zejména když pomohli nastavit stabilizační pravidla pro finanční sektor. Zde díky patří zejména Tomáši Salomonovi a Janovi Juchelkovi.“ Juchelka je generální ředitel Komerční banky.

Druhou pozici v kategorii Banka roku obsadila Moneta Money Bank, třetí se umístila Air Bank.

Pojišťovnou roku se stala Generali

Vítězství Generali pojišťovny v kategorii Pojišťovna roku okomentoval generální ředitel Fincentrum & Swiss Life Select Filip Duchoň: „V loňském roce se zvládla Generali Česká pojišťovna nejen přejmenovat, což pro ni rozhodně nebylo jednoduché, ale udělala velký posun v digitalizaci.“

Pojišťovna Generali pro své klienty nabízí např.:

  • úrazové pojištění Generali
  • životní pojištění Generali
  • pojištění nemovitosti Generali
  • povinné ručení Generali
  • asistenční služby Generali

Druhé místo připadlo pojišťovně UNIQA, pojišťovna Allianz se musela spokojit se třetí příčkou. Pojišťovákem roku kolegové z ostatních pojišťoven zvolili generálního ředitele UNIQA pojišťovny a předsedu představenstva Martina Žáčka.

V roce 2020 banky klientům půjčily mimořádných 250 miliard Kč.

Ceny se rozdávaly i v dalších kategoriích. Nejlepší hypotékou dle poroty díky digitalizaci a vstřícnosti ke klientům disponuje Hypoteční banka. Na druhém a třetím místě skončily hypotéka Monety Money Bank a hypotéka České spořitelny.

V kategorii Banka bez bariér zvítězila ČSOB. Druhé místo obsadila Česká spořitelna, třetí Komerční banka. Tento žebříček je ve spolupráci s Kontem Bariéry sestavován hendikepovanými občany ve všech krajských městech republiky.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.