MONETA kupuje Wüstenrot stavební spořitelnu a hypoteční banku

Zástupci MONETA Money Bank a německého koncernu Wüstenrot & Württembergische AG podepsali smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy korun). Vypořádání transakce je naplánováno na 1. dubna 2020.

Zástupci MONETA Money Bank uvedli, že transakcí banka získá přibližně 350 000 nových klientů. Tato transakce, která je naplánována na 1. dubna 2020, ještě podléhá schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

MONETA po koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot očekává nárůst vkladů o 44 procent, tedy o asi 50 miliard korun. Podíl na trhu klientských vkladů banky by tak měl stoupnout z aktuálních pěti procent na osm procent a podíl na hypotečním trhu 3,2 procenta na více než šest procent. MONETA Money Bank rovněž uvedla, že díky akvizici posílí ziskovost o 15 procent ročně.

Dosavadní generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala dle vyjádření zástupců banky zůstane i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot, zároveň se stane členem nejvyššího managementu MONETA Money Bank. Plánovanou akvizici dle vlastních slov považuje za novou vývojovou etapu společnosti a také příležitost vybudovat v Česku opravdového specialistu na řešení financování bydlení.

O společnosti MONETA Money Bank

MONETA Money Bank pod současným jménem působí od roku 2016. Její název se tehdy změnil z původního GE Money Bank v souvislosti se vstupem na burzu v polovině téhož roku.

Portfolium banky zůstalo po změně jména stejné a nadále zahrnuje běžné produkty pro fyzické i právnické osoby. Mezi dlouhodobě nejoblíbenější produkty patří rychlá půjčka na cokoliv a hypotéky. V nabídce MONETA Money Bank dále najdeme různé typy běžného účtu, spořicí účet Moneta, úvěr na auto, konsolidaci úvěrů a mnoho dalšího.

MONETA Money Bank se řadí k největším firmám obchodovaných na pražské burze. Dle počtu klientů je čtvrtou největší bankou v Česku. Na vyšších příčkách stojí Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka.

Mezi vyhledávané produkty MONETA Money Bank patří rychlá neúčelová půjčka a hypoteční úvěry.
Mezi vyhledávané produkty MONETA Money Bank patří rychlá neúčelová půjčka a hypoteční úvěry.

O skupině Wüstenrot

Skupina Wüstenrot u nás funguje od roku 1993. Své služby českým klientům nabízela nejprve stavební spořitelna Wüstenrot, roku 1998 byla založena Wüstenrot životní pojišťovna, v roce 2003 Wüstenrot hypoteční banka a konečně v roce 2008 Wüstenrot pojišťovna.

Stavební spořitelna a hypoteční banka Wüstenrot nabízejí kompletní portfolium bankovních a stavebně spořicích produktů. Samozřejmostí jsou tedy různé typy stavebního spoření, běžný účet, klasická a americká hypotéka, termínované vklady či spořicí účet.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.