Jak vybrat úvěr

Každý z nás se pravděpodobně už alespoň jednou v životě setkal s nějakou formou úvěru. Stále více lidí žije na dluh a někteří se ze svých dluhů nikdy nevymotají. Berou si další a další půjčky. A pokud narazí na lichváře, nezřídka to končí špatně, například exekucí.

Když si musíte vzít úvěr, víte u koho? Odpověď vám pomůže najít projekt Navigátor bezpečného úvěru. Odborník na úvěry říká: „Apeluji na všechny, aby se poradili s odborníkem, než nějakou úvěrovou smlouvu podepíší.“

Pozor na výhodné úvěry

Solidní společnost, poskytující úvěr se vždycky chová ke klientovi hezky a nikdy na něj nespěchá. Obzvláště je to problém u půjček pro zadlužené nebo půjček v exekuci. Smlouva má zpravidla stručnou podobu, třeba jen na dvě stránky.

Hledáte nebankovní půjčky s dobrými recenzemi? Zkuste Acema, Zaplo nebo CreditGo.

„Lichváři mají často smlouvu velmi obsáhlou, některé pasáže jsou nečitelné. Dobrým znakem lichváře je také velmi malá splátka. Pozor, to ale není zárukou výhodného levného úvěru,“ varuje odborník.

A co je podle odborníka nejdůležitější? Vzít si smlouvu před podpisem domů, prostudovat si ji a nechat si ji prohlédnout odborníkem. Pokud chcete mít také jasno v tom, která společnost je důvěryhodná, můžete se podívat na webové stránky NavigatorUveru.cz. Zde najdete pravidelně aktualizované seznamy.

Chcete se dozvědět odpověď na to, co by jste měli vědět a udělat, než podepíšete úvěrovou smlouvu? Nevíte, jak postupovat při výběru spotřebitelského úvěru a nenaletět? Víte, jaké jsou zásady zodpovědného chování dlužníka i věřitele?

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.