Novinka od Mallu – plánuje půjčky pro malé e–shopy

Internetové tržiště Mall.cz chystá expanzi svých služeb Nově se kromě svých zákazníků bude orientovat na obchodníky, s nimiž uzavřel kontrakt o vzájemném obchodním partnerství, a poskytovat jim krátkodobé půjčky.

Internetový gigant Mall.cz spolupracuje s přibližně 2 000 českými e-shopy a nabízí jejich zboží na svém prodejním portálu. Pro menší obchodníky je tato forma spolupráce výhodná z hlediska zviditelnění a zvýšení obratu.

Mall získává z každého obchodu respektive smlouvy procenta, přičemž mu odpadají náklady na dopravu a skladování zboží. To je v plné režii samotných zainteresovaných e-shopů. Podobným způsobem obchoduje online tržiště eBay, www.amazon.cz nebo česká Alza.

TIP: Jak prodávat na eBay poradí portál KG.cz. V České republice funguje několik tisíc prodejců na eBayi, kteří mnohdy na plný úvazek prodávají nejrůznější věcí na celosvětovém trhu. Pokud někoho zajímá, co na eBayi koupit, jak nákup probíhá a jak se vyhnout špatným eBay prodejcům, může využít nákupní portál Slevove.cz, který se zaměřuje na popis nákupu v zahraničních e-shopech, jako je například Temu.

Partnerský prodej tvoří na Mall.cz 80 % nabídky, které ztělesňují jednu třetinu všech objednávek. Do budoucna Mall cílí na navýšení tohoto obratu na 50 %. Mall se nechal s novou službou Mall Finance inspirovat u konkurenčního zahraničního velikána Amazon, který půjčky malým a středním e-shopům poskytuje na běžné bázi.

Malé či rozjíždějící se e-shopy budou moci požádat o půjčku pro start svého podnikání, aniž by musely žádat o úvěr banku.

Mall nyní navázal spolupráci se startupem Lemonero. V rámci této kooperace budou schvalovány a zprostředkovány online půjčky i začínajícím e-shopům, které na klasický bankovní úvěr nedosáhnou. Zásadní výhodou je jednodušší proce půjčky než u bankovních ústavů.

Naší vizí je zjednodušit e-shopům přístup ke kapitálu, který tak nutně potřebují k růstu. Celý segment malých a středních e-shopů vnímáme jako extrémně podfinancovaný a věříme, že díky naší platformě dokážeme dostat peníze do e-shopů, které na ně v současnosti nedosáhnou, nebo mají cestu k nim složitou a zdlouhavou. 

CEO Lemonera Jan Laštůvka

Začínající e-shopy mohou získat od 30 tisíc korun až po jeden milion Kč se splatností 3, 6 nebo 12 měsíců. Měsíční úrok činí 0,99 % půjčky. Online schválení trvá jen několik minut a peníze budou připsány na účet do tří pracovních dní, zpravidla však do 24 hodin od schválení.

TIP: Půjčka bez poplatků a úroků pro fyzické osoby je nabízena mnoha nebankovními společnostmi v čele se Zaplo, Kamali a Providentem. Jaké je srovnání? Vyplatí se? Odpovědí k naleznutí uvnitř článku.

Stačí na Lemonero vyplnit krátký dotazník, tedy zadat URL doménu e-shopu, platformu, na níž působí, telefonické spojení a e-mailovou adresu. Lemonero analyzuje data z různých zdrojů v reálném čase, díky čemuž dokáže předpovědět budoucí vývoj a růst e-shopu.

Mall.cz dává naději a perspektivu malým e-shopům. Inspiraci získal u Amazonu.

Díky umělé inteligenci a vlastnímu algoritmu dokáže vyhodnotit perspektivu každého e-shopu a bonitu klienta. Není proto potřeba dokládat žádné účetní výkazy. Lemonero, potažmo Mall.cz touto službou uskuteční zprostředkování růstových peněz pro malé a střední podniky.

Pro ty, kteří nevkládají příliš důvěry nové formě financování, existují klasické alternativy. Kromě půjček ze startupu Lemonero je možné využít zavedený systém půjček – úvěr pro začínající podnikatele nebo podnikatelský úvěr. Pokud podnikatel plánuje investovat peníze do perspektivního růstu, jedná se o vhodný způsob financování.

TIP: Alza nabízí zboží na splátky. Jak to funguje a kdo tyto půjčky zaštiťuje? S Alza splátkami bez navýšení poradí jiné články na finančním portálu NavigátorÚvěrů.cz.

Finance pomohou pokrýt momentální výpadek cash-flow nebo budou moci být použity na naplnění skladových zásob (zejména před obchodně vytíženými sezónami) nebo jako investice do reklamy a marketingu.

Zakladatelé Lemonera Luboš Malík a Jan Laštůvka již pomohli 100+e-shopům a poskytli půjčky za 30 milionů korun. Díky svým výpočtům a revolučním technologii nabízí jen tolik, kolik si e-shop může dovolit splácet.

Za Lemonerem drží záštitu Komerční banka, která je 11% podílníkem úspěšného startupu. Díky spojení KB, Lemonera a Mallu bude B2B financování malých e-shopů reálnější, než kdy dříve.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.