Velké banky budou propouštět

Přední světové banky v letošním roce oznámily, že budou propouštět ve velkém. Jedná se o největší plány na propuštění za poslední čtyři roky. Více než 50 bank uvedlo, že zruší přes 77 700 pracovních míst. To je nejvíce od roku 2015, kdy banky zrušily 91 448 pracovních míst.

Evropské banky čelí nákladům navíc kvůli negativním úrokovým sazbám. Banky se i proto snaží snižovat náklady, aby byly lépe schopné čelit ekonomickému růstu, který se zpomaluje. Hlavní podíl na propouštění mají banky v Evropě.

Německá Deutsche Bank ruší 18 tisíc pracovních míst, polovinu z nich v Německu. Z dalších evropských bank plánují větší počet pracovních míst zrušit také Santader či Commerzbank. Probíhají spekulace o tom, že větší počet zaměstnanců propustí i Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA).

Německá Deutsche Bank zruší 18 tisíc pracovních míst, polovinu z nich v Německu.
Německá Deutsche Bank zruší 18 tisíc pracovních míst, polovinu z nich v Německu.

Do německé skupiny Commerzbank patří i mBank, která se řadí mezi jedny z největších bank v ČR.

Vedle klasických produktů mBank nabízí bezúročnou půjčku s názvem mPůjčka Plus. Dále je možné si u této banky sjednat i dětský bankovní účet mKonto pro děti. mBank nabízí i několik typů hypoték. Jedná se o klasické hypotéky, americké hypotéky a investiční hypotéky.

Další velkou bankou, která se chystá propouštět, je UniCredit. Tato Italská banka, která působí i v Česku, plánuje propustit osm tisíc zaměstnanců. Kromě toho plánuje také zrušit kolem 500 poboček. Oblíbeným produktem UniCredit je běžný účet U konto. Kromě toho tato banka nabízí patří například termínované vkladyspořicí účetpodílové fondy či stavební spoření.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.